Home / Aktivity /

Doporučená města

   
  039

  Sarasota - Siesta Keys Florida

  Sarasota je město bohaté , vstřícné, kosmopolitní a bezstarostné, v němž se poprvé na Floridě představil golf. První hřiště vzniklo v roce 1886 a popularitu si udržuje dodnes, o čemž svědčí více než třicítka hřišť rozesetých ve vzdálenosti několika minut cesty od centra. Město je také domovem mnoha spisovatelů, umělců, obsahuje hodnotná muzea a galerie. Kdo by hledal staromódnost a nudu, hodně by se spletl. Dochází zde ke střetávání lidí milujících operu a rozjařených studentů v kavárnách, barech a restauracích.
  V Sarasotě je potřeba určitě navštívit nákupní centra jako Westfield Sarasota Square, Westfield Southgate. St. Armands Circle kromě nákupních možností nabízí také malebné restaurace, kavárny a cukrárny.
  Město má také slavné cirkusové vazby. John Ringling, cirkusový magnát a milovníku mění, si Sarasotu zvolil jako zimní sídlo pro svůj cirkus (Ringling Museum Complex). Jedno z hlavních lákadel jsou také pláže bariérových ostrovů vzdálených jen pár mil od pobřeží. V centru města stojí za návštěvu Bayfront Park s příjemným trávníkem u vody a výstavou Season of Sculpture, které se pravidelně účastní místní, národní i mezinárodní umělci nebo areál botanických zahrad Marie Selby.
  Vše o kulturním životě města získáte ve středisku Convention and Visitors Bureau nebo na www.sarasota-arts.org. O víkendech se noční život odehrává kolem sarasotské Main Street. Živá barová scéna se také odehrává ve vesnici Siesta Key na stejnojmenném ostrově.

  Užitečné informace
   

  Bradenton Florida

  Rušné město vedené jako přední producent rajčatové a pomerančové šťávy, s centrem z řady nevzhledných kancelářských budov má do krásy daleko, Anna Maria Island (bariérový ostrov) a bradentonské pláže, vše vynahrazují. Pokud chcete uniknou od pláže můžete navštívit třeba muzeum Jižní Floridy, biskupské planetárium a akvárium Parker Manatee

  Orlando a Disney World Florida

  Orlando, ironicky řečeno, bylo před třiceti lety ještě tiché zemědělské město v srdci poloostrovní Floridy, dnes ho každoročně navštíví více lidí než kterékoliv jiné místo na zemi. Většina turistů však nepronikne dál než za hradby Disneyova světa, popřípadě International Drive vzdálenou pět mil na jihozápad od centra Orlanda: jde o široký bulvár s hotely, nákupními komplexy a restauracemi. Příčinou tak náhlé proměny celé oblasti je bez sebemenších pochyb skupina nejmodernějších tematických parků o celkové rozloze téměř 70 čtverečních kilometrů Walt Disney World. Uprostřed přemíry pochybných, rádoby turistických cílů jsou to přitom jen Universal Studios a Sea World Orlando, kdo pro nejlépe zrealizovaný projekt odpočinkové zábavy na světě představuje vážnou konkurenci.

  035
   

  Na sever od Orlanda narazíte na „skutečný svět“ ve velice mírné podobě viktoriánského města zvaného Mount Dora a skryté vesnice Cassadaga, obývané téměř bez vyjímky spiritisty.

  Orlando je samo o sobě významným městem s kompaktním centrem, malou skupinou výškových budov, honosných obytných čtvrtí a ukrývá několik kvalitních muzeí a galerií, spoustu prodejen starožitností a nejlepší noční podniky na Střední Floridě.

  Může se hlásit o postavení druhého nejlepšího města s nočním životem Floridy hned po Miami. Stále narůstající množství barů, restaurací a klubů proměnilo Orlando v ohnivé centrum nočního života. Nejživější místa najdeme na Orange Avenue. Parky Disney a Universal vytvořily vlastní podniky, které mohou působit v porovnání s centrem Orlanda jako vyumělkované. 

  Užitečné informace
  036 005 zelený čtverecek

  Tampa - centrum východního pobřeží Floridy

  Tampa je městem v oblasti Hillsborough, které se nachází na západním pobřeží Floridy. Tampa je součástí metropolitní oblasti Tampa Bay. Nachází se zde množství divadel a barů. Taktéž muzeí je v Tampě nespočet. K nejznámějším patří například Muzeum vědy a průmyslu. Navštívit můžete i místní planetárium. V Tampě naleznete také mnoho parků, zábavních parků, aquaparků, akvárií a pláží.

  Festivaly ve městě Tampa

  Od roku 1904 se v Tampě koná pirátský festival Gasparilla Pirate Festival. Mezi další akce města patří například turnaj v americkém fotbalu Outback Bowl, Florida State Fair, halloweenská oslava Guavaween nebo čtyřdenní párty GaYbor Days. Chcete zažít některou z úžasných událostí na vlastní kůži? Kontaktujte naši společnost. Rádi s Vámi vybereme nemovitost na míru vašim potřebám a přáním.

  St. Petersburg

  St. Petersburg, mnohdy zkracovaný na St. Pete, je druhé největší město v metropolitní oblasti Tampa Bay Area, na západním pobřeží státu Florida. Patřil k prvním prázdninovým letoviskům na Floridě vůbec. Pro turisty je atraktivní například přístavní hráz, vyčnívající do moře v délce 400 metrů. Také muzea lákají kulturní nadšence do tohoto krásného města. Namátkou můžeme zmínit historické muzeum, muzeum Salvadora Dalí či muzeum krásných umění. Děti rády navštěvují muzeum Big Researches, kde je možné se některých exponátů dotýkat. Z dalších lákadel města můžeme jmenovat planetárium, jezerní park či překrásný most Sunshine Skyway Bridge, který spojuje město se sousedním správním obvodem.

  Univerzity v St. Petersburg

  St. Petersburg dostal přezdívku „Město slunce“. Průměrně zde totiž slunce na obloze uvidíte asi 360 dní v roce. Tato destinace je oblíbená především u severoamerických a evropských turistů ve vyšším věku. V současné době však populace již mládne. V St. Petersburgu je pro mladé připraveno i množství státních škol, jako jsou University of South Florida St. Petersburg, St. Petersburgh College a Eckerd College.

   

  Clearwater Beach - nádherné a široké bílé pláže

  Clearwater je město v oblasti Pinellas na Floridě. Je nejmenším městem z metropolitní oblasti Tampa Bay Area. Návštěvníkům nabízí možnost zavítat do staré rybářské vesnice Boatyard Village a oceánologického střediska Clearwater Marine Science Center, kde jsou k vidění endemičtí mořští živočichové. Dále láká do svých botanických zahrad Suncoast Botanical Gardens, přírodních rezervací jako například Suncoast Seabird Sanctuary, nákupního centra John´s Pass Village, restaurací, galerií a divadel.

  Clearwater Beach, ráj festivalů

  Mezi zajímavé události patří například filmový festival Imagine International Film Festival, Fun N Sun Festival, v červnu vás oslní oslavy Clearwater Celebrates America a v říjnu jsou na programu Clearwater Jazz Holiday a Hispanic Heritage Festival.
  Zažijte okouzlující západy slunce na jedné z nejkrásnějších pláží na Floridě.

  Orlando - hlavním město zábavy na světě

  Walt Disney World, Sea World, Universal Studios, Church Street Station, Jungleland Safari Zoo, Cypress Gardens nebo vodní park Wet´n ´Wild. To jsou jen některé atrakce, které lákají turisty z celého světa právě do města Orlando, které se nachází v centrální oblasti státu Florida. Zde se nachází více než 84 000 hotelových pokojů, 100 golfových hřišť, 800 tenisových kurtů, jedna z největších nákupních ploch ve Spojených státech amerických a stovky akcí i atrakcí po celý rok. I díky tomu se roku 2007 stalo Orlando třetím nejnavštěvovanějším městem Spojených států.

    005 zelený čtverecek

  Florida Keys - korálové ostrovy v Mexickém zálivu

  Seskupení překrásných ostrovů na jihozápadě Floridy, které nese název Florida Keys Vás jistě ohromí. Každý z ostrovů je naprosto jedinečný. Nádherně průzračná, jasně modrá a vždy teplá voda láká k potápění, rybaření, jízdě na člunu, vodnímu lyžování, parasailingu či plachtění. Potápění je ve Florida Keys zážitkem na celý život. Korálové útesy ostrovů totiž k tomuto sportu nabízí ideální podmínky. K nalezení je zde nepřeberné množství vodních rostlin i živočichů. Nesmíme také zapomenout na nezapomenutelně bledě tyrkysové mělké vody a inkoustově modrý Golfský proud. Ve Florida Keys se i palmy zdají být zelenější a pláže bělejší. Florida Keys má vlastní letiště.

  037
   

  Největší a poslední z ostrovů se jmenuje Key West. Je místem plné energie, kam se sjíždí nejen malíři, spisovatelé a volnomyšlenkáři z celého světa. Přes den i v noci je tu živo. Obchody a restauracemi je známa především slavná Duval Street. Key West má i vlastní letiště a množství přístavů a proto se na tento ostrov dostanete bez jakýchkoli problémů.

  040 005 zelený čtverecek

  Naples - klidné a luxusní město

  Naples patří mezi nejvyhlášenější, stejně tak mezi nejdražší, oblasti jihozápadní Floridy. Pokud vás láká klid, bude Vás zajímat, že Naples nemá vlastní mezinárodní letiště a noční kluby se zde prakticky nenachází. Pro jeho konzervativnost vás spíše obklopí velké množství kostelů a v centru města luxusní butiky. Naples je oázou klidu uprostřed státu Florida i proto, že ve městě platí velké množství omezení. Přestože větší příliv turistů zaznamenalo Naples až v 90. letech minulého století, je dnes hlavním průmyslovým odvětvím ve městě turismus.

  Naples jako přírodní rezervace a zoo

  V Naples je několik předních přírodních rezervací a zoo, která funguje již od roku 1919. Také ti z vás, kteří rádi nakupují, si v Naples přijdou na své. Tržiště Big Cypress Market Place hostí přes 100 obchodníků s různým zbožím. Pro milovníky kultury se v Naples každoročně konají také tenisové turnaje Outback Champions Tennis Series a třikrát do roka se můžete zúčastnit bahenních závodů ve floridském sportovním parku.

   

  Miami

  Miami Beach je město v oblasti Miami-Dade na Floridě. Leží mezi Biscayne Bay a Atlantským oceánem. Od města Miami ho dělí právě Biscaynský záliv. I když se jedná o samostatné město, bývá často s Miami spojováno.

  Miami Beach je již skoro po století bráno za přední plážovou oblast. Ve 20. letech se z Miami Beach stala Riviéra Spojených států amerických a Miami Beach se tak těšila přílivu turistů a přistěhovalců.

  Přestože se v 60. a 70. letech počet hostů prudce snížil a mnoho hotelů se dostalo do havarijního stavu, zažívá Miami Beach v poslední době opět návrat k velkolepému rozkvětu. Miami Beach představuje ideální místo k odpočinku a noční zábavě. Přes den si můžete vychutnávat paprsky slunce, zatímco v noci vás okouzlí taneční rytmy mnoha odlišných kultur, které se zde nacházejí.

    005 zelený čtverecek
  Miami South Beach

  Miami South Beach je jednou z nejznámějších oblastí Miami Beach. Na mnoha místech je tolerována nudapláž. Dnes je Miami South Beach považováno za jednu z nejbohatších komerčních oblastí.

  Miami Beach Art Deco

  Miami Beach dokáže ohromit například svou oblastí Art Deco, která patří mezi uznávaná nároní historická místa. Art Deco oblast v Miami Beach představuje největší sbírku Art Deco architektury na světě.

  041
   

  Toužíte i vy zjistit, jak se v Miami Beach skutečně žije?

  Miami - centrum Floridy

  Miami se řadí k nejznámějším městům v USA. Je to největší město v jihovýchodní

  části státu Florida, známé především svými krásnými dlouhými plážemi, lemovanými kokosovými palmami. Stejně tak je pro mnoho lidí Miami přehlídkou skleněných mrakodrapů a rájem milovníků nočního života. V Miami je možné najít vše, co si jen budete přát. Patří ke kulturně nejrozmanitějším městům na světě.

  Miami představuje rovněž vzkvétající ekonomické centrum. Především díky svému obrovskému přístavu a mezinárodnímu letišti. Miamský přístav je rušné centrum obchodu a křižovatkou mnoha mezinárodních plavebních společností. Svou polohou je ideálním místem k rekreaci i obchodu. V Miami naleznete prvotřídní světová nákupní centra a jedny z nejdražších nákupních center v zemi. Navíc má Miami, jako jediné město v USA, ve své blízkosti hned dvě přírodní rezervace s pověstnými aligátory a delfíny s kosatkami.

         
         
      tlačítko poptávka