Home /

Florida

001 obr 013Florida, známá jako Sunshine State (sluneční stát), není jen pestrobarevnou, bezstarostně hlučící směsicí Mickey Mouse, kratochvílí na pláži a televizního seriálu Miami Vice, můžeme zde také navštívit velkolepé plantáže a na člunu prozkoumat rozsáhlé bažiny, lovit ryby v okolí ostrovů Florida Keys, potápět se, plavat, nebo jednoduše ležet na pláži a dívat se na azurově modré nebe.

002 Ani kultura nepřijde zkrátka: bez ohledu na to, zda horujete pro Bacha, Delia, džez nebo reggae, určitě si najdete něco pro sebe. Muzea a sbírky nabízejí široké spektrum umění, od prehistorických nálezů a starého čínského porcelánu po art deco, Salvadora Dalího a Tiffanyho. Na Cape Canaveral se k nám trochu přiblíží kosmický prostor, zatím co floridská kuchyně, ovlivněná karibskou, slibuje pozemské kulinární slasti.

Florida má mnoho podob, abychom si o ní udělali představu, museli bychom putovat z mrazivé zimy v Tallahassee do mlžných bažin v Everglades, vrhnout se do víru života v Miami Beach a toulat se naboso sněhobílými plážemi Miracle Strip.

A když se zastavíme u tichého venkovského kostela a načerpáme si tam ze studně sklenici studené vody, zdají se nám města neskutečně vzdálená.
Kam oko dohlédne, je okolní rovina plná pomerančových hájů a polí.
Jsou zde i veliké, bohaté ranče a malé farmy, kde v potu tváře pěstují obyvatelé Floridy cukrovou třtinu, ale také lesy s floridskými borovicemi a prašné fosfátové doly.
005 zelený čtverecek
obr 031Některé floridské obce si dosud zachovaly tradiční jižanskou atmosféru z doby občanské války. Kromě toho však najdeme i spořádaná malá města, jež se příliš neliší od měst v Ohiu nebo Nebrasce.

Jako ohnisko mezinárodního obchodu a bankovnictví je Florida velmi moderní stát. V mnoha oblastech cestovního ruchu se dokonce stala vzorem pro celou Ameriku.
005 zelený čtverecek
 
 
     
  tlačítko poptávka