Home / Aktivity /

Jídlo a pítí na Floridě

031 obr 037Od burgeru až po dary moře, nápadité pokrmy, pestré koktejly a subtropické prostředí....

Stejně jako směsice národů a kultur Floridy je i její kuchyně velice rozmanitá. Čeká vás zde prostě vše. Američané navštěvují restaurace podstatně častěji než my – na snídaně, obědy i večeře. Mnozí Američané milují mexickou a mexicko-texaskou
032 kuchyni, ale kubánská kuchyně je opravdový objev. Znatelně se odlišuje od všech ostatních gastronomií Latinské Ameriky. Ve většině hotelů na Floridě podávají "continental breakfast", sestávající z kávy, toastu a pečiva. Typická americká snídaně se skládá z opékaných brambor, šunky, klobásky nebo plátku slaniny, volského oka nebo míchaných vajec a pokud snídáte raději sladké jídlo - potom z lívanců se sirupem. K tomu všemu se většinou podává neomezené množství kávy. Obědy bývají v Americe většinou skromnější. Malý hlad zaženete na Floridě v množství menších restaurací a občerstvení,
033 obr 008zejména na pobřeží.

Hlavním jídlem dne je na Floridě večeře. Četné restaurace nabízejí od 17 hodin výhodné speciality. V populárních rybích restauracích mají každý den jiný "catch of the day" čili úlovek dne. K nejznámějším patří chňapal červený, tuňák, mečoun a různé druhy makrel jako dolfin a cero. Nechybějí zde však ani klasické steak restaurace.

Podávat alkohol
osobám mladším 21 let je přísně zakázáno.

V obchodech, ale i v barech, nočních klubech a na diskotékách se kontrolují doklady. Alkoholické nápoje jsou rovněž zakázány na plážích, v parcích a v automobilech.
Pivo, víno a lehčí alkoholické nápoje koupíte v každém supermarketu. Tvrký alkohol se prodává pouze ve speciálních prodejnách tzv. liquor stores.
005 zelený čtverecek
obr 025 
     
     
  tlačítko poptávka