Home / Florida /

Nejlepší načasování na návštěvu Floridy

009 005 zelený čtverecekTermín návštěvy, v který se vydáte na Floridu může velice ovlivnit úspěch či neúspěch cesty. Florida je známá jako Sunshine State (slunečný stát), přesto spadne na jejím území průměrně 130 až 165 cm srážek za rok. V letním období dešťů (červenec - srpen) je padesáti-procentní pravděpodobnost, že bude pršet každý den. Nejsušším měsícem je říjen na severní Floridě, ale jedním z nejmokřejších je říjen na ostrovech Keys.
010 005 zelený čtverecekFlorida se prozkládá od subtropického po okraj tropického podnebního pásma. Je-li pro vás počasí nejdůležitějším kritériem, je jih nejlepší navšívit v zimě. Při náhlém, krátkém, ale nevlídném ochlazení může teplota klesnout až na nulu, ale na ostrovech Keys ani v noci neklesne pod 5 stupňů. Únor a březen jsou na střední a severní Floridě teplé měsíce.

Období hurikánů s vlhkým vedrem a průtržemi mračen obvykle trvá od června do října. Největší počet bouřek byl zaznamenán v srpnu a září. Pravděpodobnost, že turistu zastihne hurikán je velice malá...
obr 015
     
     
  tlačítko poptávka