Home / Aktivity /

Parky, zahrady a přírodní rezervace

042 005 zelený čtverecek

Everglades Florida

Národní Park Everglades zabírá značnou část jižní Floridy (přesněji 6105 km čtverečnych). Přístupný puoze po zpevněných komunikacích anebo na specialnich airboatech (loď poháněna tlačnou vzduchovou vrtulí).

Jedním z nejvíce vyhledávaných obyvatel parku je místní aligator, kterého je možno spatřit bez problémů při jízdě po silnici US 41. Pokud člověk nemá štěstí, stačí potom zastavit na odpočívadle zhruba na půli cesty mezi Naples a Miami, které také splňuje funkci správy národního parku. Zde je možno aligítora vidět z dřeveného ochozu na vzdálenost jen několika metrů.

Několik km dál na cestě do Miami je také indiánská rezervace s vlastní samosprávou a vlastní policií.

 

Národní rezervace Big Cypress

Pojmenování dostala v závislosti na rozloze a ne na stromech. Jde o výsledek kompromisu mezi ochránci přírody, správci rančí s dobytkem a hledači ropných ložisek. Do sedmdesátých let proběhly mnohé pokusy o vysušení hektarů bažin a jejich přeměnu na prodejné stavební pozemky, ovšem veškeré snahy přinášely jen zkázu, a tak se vláda rozhodla vytvořit národní rezervaci. Nedaleko střediska sídlí Big Cypress Gallery.

Národní park Everglades

Rozprostírá se na 1,5 mil akrech, vznikl v roce 1947 a jedná se o nejnavštěvovanější park Floridy. Mystický ráz krajiny láká turisty prozkoumávat oblast jak na člunech tak po komunikacích, z kterých se dostanete na jednotlivá místa. Je zde zachován ráz původní fauny a flory, různé druhy ptactva a samozřejmě nesmíme opomenout aligátory. Park je otevřený celoročně, ale jeho podoba v období dešťů (léto) as ucha (zima) se výrazně liší. Nejlepší dobou pro návštěvu je zima (listopad-březen). Dochází k různým aktivitám jako jsou výlety s průvodcem, vyjížďky na kánoích a různá povídání. V parku mějte na sobě klobouk, sluneční brýle, pohodlné oblečení s dlouhými rukávy a dlouhé kalhoty, ovšem hlavně si vzít repelent proti hmyzu.

 

Withlacoochee State Forest

Withlacooche je třetí největší les Floridy rozkládající se pouze dvě hodiny od Tampy a Orlanda. Les nabízí možnost lovu, rybolovu, stezky pro offroadové cyklisty, motorkáře ale i pěší turisty. Snadno si najdete klidná místa k odpočinku a úniku od rušných měst.

Les je rozdělen na tři hlavní stezky: Richloam, Croom Tract a Citrus Track. 

  005 zelený čtverecek

Black River State Forest

Severní část Floridy je podstatně odlišná a mnozí domorodci by tuto část označili za jiný stát. Black River State Forest, s nejvyšším bodem 290 ft nad mořem, je raritou Floridy. Les je vzdálený tři hodiny západně od Tallahassee. Podle usedlíků,milujících kajaky a kánoe, je Blackwater nezničená řeka a chlouba Floridy. Člověk může být zklamán barvou vody, ale to je způsobeno borovicemi, ve skutečnosti je voda krásně čistá.

Picayune Strand State Forest

Nachází se nedaleko Naples a je skvělým místem pro denní vycházky. Najdete zde mnoho vodních zajímavosti a netřeba zapomenout dalekohled na pozorování ptactva. Také je možné využít vyjížďky na koních a zvolit delší trať.

Další zajímavá místa

  • Cary State Forest – nedaleko Jacksonville, spíše pro pěší turistiku
  • Lake George State Forest – blízko Barbeville, bohatá archeologická historie, canoe, kayak
  • Lake Wales Ridge State Forest – 24 druhů rostlin, 19 druhů zvířat, jsou pod státní ochranou.
043
     
     
  tlačítko poptávka