Home / Florida /

Pestrý kulturní koktej Floridy

013 005 zelený čtverecekNa Floridě najdete mnohonárodnostní domácí populaci a různorodou kulturu. Objevíte jak černé fazole s rýží tak vousaté chasidy v šosatých kabátech na pláži v Miami, kde se vyhřívají mladé půvabné Evropanky v bikinách.

V Key Westu je nápadná a hlučná homosexuální komunita, město Jacksonville má zase ze všech států USA největší podíl arabského obyvatelstva.

Téměř každá komunita má nejméně jednu rozhlasovou stanici, která vysílá ve španělštině. I rozhlasové stanice vysílající v angličtině, vkládají do programu reklamní šoty a informace pro veřejnost ve španělštině.

Kromě početně zastoupených Kubánců najdete na Floridě Portoričany, Mexičany i přistěhovalce z Panamy, Kostariky, Nikaraguy a Hondurasu.
001 005 zelený čtverecek

Miami a Miami Beach – Nejznámější destinace na Floridě

Když se jede na Floridu většinou každý turista navštíví Miami, která má asi nejlepší pláže v zemi.


Jsou dvě věci které rozdělují Miami:

obr 025
  Voda a finanční příjmy.
Kanály a jezera oddělují Downtown od Miami Beach. Ačkoliv obyvatelé Miami považují město za klidné opak je pravdou. Miami vystihuje lidská dynamika a bujarý noční život. Miami je kosmopolitní město kde se střetává několik životních stylů. Každá čtvrť má své zvyky a zajímavosti. South Beach je stvořené pro noční život a turistický ruch a v Downtownu Vás zase čeká zářivá přehlídka společenské moci. Severně od Downtown leží Design Distrikt a Wynwood jako malé ostrůvky umění. V každém případě Miami většině lidí učaruje...
obr 012
     
     
  tlačítko poptávka